Неділя, 28.02.2021, 04:58
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Листопад » 27 » Свіча пам’яті
15:16
Свіча пам’яті
На підвіконні палахтить
Скорботи полум’я священне –
То свічка пам’яті горить
За всіх безвинно убієнних.
Мій розум навіть не збагне
Страшної люті сталінізму,
Що катував своїх людей,
Це ще жахливіше фашизму!

Наталка ТривайлоПам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінською владою у 1932 -1933 роках, пам’яті сотен українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі була присвячена година памяті « Україна пам’ятає», що пройшла у читальному залі Долинської районної бібліотеки для дітей з користувачами міста.
В пам'ять про померлих було запалено свічку пам’яті.
Хоч ми і живемо в інший час і не причетні до тих страшних подій, але ми повинні знати історію нашого народу і ніколи не забувати про голодомор на Україні, щоб знову не повторилось це жахіття.
Пропонуємо Вашій увазі ознайомитися з матеріалами, які представлені на книжковій виставкі – реквієм «Свіча пам’яті». Виставка - пам'ять допоможе Вам краще пізнати ті трагічні події в житті народу.
ДРУЖЕ!
Пропонуємо вашій увазі книги, які стосуються саме цієї теми.


З кожним роком правда про Голодомор 1932 – 1933 рр. в Україні дедалі більше поширюється серед української і світової спільнот. Сьогодні не викликає сумніву, що тоді сталінський тоталітарний режим вчинив жорстокий злочин проти української нації, внаслідок якого мільйони українських селян були виморені штучно організованим голодом.

• Україна. Закони. Про Голодомор 1932 -1933 років в Україні: 28.11.2006 р. № 376 // Голос України. - 2006. -1 груд. (№ 228). - С. 6.


Голодомор 1932-1933 років в Україні: документи і матеріали / Упоряд.Р.Я. Пиріг; НАН України. Ін-т історії України. - К.: Вид. дім«Києво-Могилянська академія», 2007. - 1128 с.
У книзі вміщено великий комплекс документів і матеріалів, які переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки страшної соціо гуманітарної катастрофи українського народу, інспірованої радянським політичним режимом на початку 1930-х років. Це найповніше тематичне зібрання автентичних джерел з історії українського Голодомору.
У книзі подано документи місцевих партійних та радянських органів. Публікуються унікальні щоденникові записи очевидців голодомору. Вміщено також матеріали зарубіжних дипломатичних представництв, організацій української еміграції, міжнародної громадськості.


Хроніко-документальне видання "Голодомор 1932 - 1933 років в Україні" відтворює факти, події, явища в селах Української СРР 1932-1933 рр. - голодомору, спричиненого суцільною колективізацією, надмірним хлібозаготівлями, репресіями. Тут використано опубліковані збірники документів і матеріалів, архівні фонди України та Росії,листування і таємні шифрограми Сталіна, листи селян до партійно-радянської номенклатури,доповідні записки іноземних дипломатів.


Про цю жахливу трагедію українського народу писали і пишуть не тільки українські автори. Відомий західний історик Роберт Конквест, якого вважають одним із найкращих у світі знавців Радянського Союзу30-х років, вперше зробив висновки і висунув гіпотезу щодо визнання голодомору геноцидом українського народу у 60-х рр. ХХ ст. Його праця "Жнива скорботи: Радянська колективізація і голодомор" уперше побачила світ у1986 р. це одна з найгрунтовніших праць, яка була написана в часи, коли не тільки в колишньому Радянському Союзі, а й у багатьох країнах Заходу не визнавали сам факт голодомору.
Перевидання книги "Жнива скорботи" підтримав Міжнародний благодійний фонд "Україна 3000". Це новий переклад у рамках спеціальної програми "Уроки історії: голодомор 1932-1933 років". Це дослідження всебічно розкриває правду про геноцид проти українського народу,насамперед його штучність та спланованість радянським тоталітарним режимом.
В книзі міститься науково-допоміжний апарат, який складається з покажчика імен та географічних назв, а також приміток, які вмістили в себе об'ємний бібліографічний список використаної літератури.


Наступне видання "Голодомор: геноцид українського народу 1932-33рр." Брошура у стислій формі розповідає про головні причини найжахливішої за масштабом та перебігом подій трагедії, яку пережив український народ. Автори розкривають тло трагедії, наголошують на її штучності. Вони аргументовано доводять, що творцями голодомору була верхівка Комуністичної партії на чолі з Й.Сталіним.У центрі авторської уваги пошук відповіді на питання, чому терор голодом був спрямований проти України.
Брошура описує механізм голодомору, його зловмисність, кваліфікує його відповідно до Конвенції ООН 1948р. як геноцид, злочин проти людяності.
Видання написане на основі детального вивчення історіографії проблеми, в ній широко використано документальні матеріали, свідчення очевидців, а також архівні документи та фотографії.


Київський видавничий дім "Стилос" у 2007 році видав книгу книгу"Свіча пам'яті: усна історія про геноцид українців у 1932 – 1933 роках". Її автором є Валентина Борисенко. У книзі на основі матеріалів усної історії розкривається глибина трагедії українського народу під час Голодомору –геноциду у 1932 - 1933 роках. Усні свідчення неспростовно доводять, що акція геноциду українських селян була чітко спланованою більшовицькою владою Кремля.


У книзі «Український хліб на експорт: 1932 – 1933» на основі невідомих документів з колишніх таємних архівів простежено геноцид українського народу в 1932 – 1933роках через експорт нашого хліба.
На сьогодні зібрана величезна доказова база геноциду українського народу під час Голодомору 1932 – 1933 років. Більшість запропонованих читачу документів тривалий час зберігалися у закритих фондах під грифами секретності і були недоступними для дослідників.
Переглядів: 608 | Додав: premier123 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 1
0
1 guznak2012   [Матеріал]
Мале, брудне
хлоп’ятко край дороги,

Сидить
опухлі випроставши ноги,
А поряд з
ним стоїть мов пустка хата,
Там з голоду
померли мама й тато
А він малий,
не знає що робити,
І як же далі
в світі цьому жити?!
Завмерло все
у відчаї й жаху,Сидить
хлоп’я самотнє на шляху,Чи є хто ще
в селі живий? Зостався?Він через
силу із землі піднявся,Не слухалися
ноги, мов чужіПішов
селом…Нікого. Ні душі.Скосив
проклятий голод геть усіх,І з уст
дитини божевільний сміх,Зірвався і
здригнулася земля.А там за
мурами, розкошами Кремля,Всміхався
хижо і цинічно кат, І називав себе «наш старший брат»…

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]