Четвер, 01.12.2022, 22:26
Вітаю Вас, Гість

Долинська районна бібліотека для дітей розташована у приміщенні Центру дитячої та юнацької творчості на першому поверсі. Бібліотечний фонд розміщений у двох кімнатах, площа яких 96 кв.м. Виділено відділи обслуговування учнів 1-4 класів та дошкільників, учнів 5- 9 класів, організаторів  дитячого читання, читальний зал. Бібліотека забезпечена сучасним технічним обладнанням: 4 - комп’ютери, 2 – копіювальні апарати, Інтернет, Wi-Fi.

Долинська районна бібліотека для дітей має цікаву історію, довжиною понад сім десятиріч.
У 1921 році в селищі  Кефалино (нині м. Долинська) було відкрито хату – читальню для дорослих та дітей.
Під час війни фонд бібліотеки дуже постраждав. Здавалось, що відродження бібліотеки неможливе, але після визволення Долинщини у березні 1944 року бібліотека майже відразу відновила свою діяльність – заново створювався бібліотечний фонд, почалося обслуговування читачів.
Наказом № 5 від 01 квітня 1948 року по Долинському районному відділу культури бібліотеку для дітей було відокремлено в самостійну структурну одиницю. Першою завідуючою дитячої бібліотеки стала Огієнко Катерина Іванівна. На той час бібліотека для дітей займала дві кімнати  в приміщенні по вулиці Кірова, 39. Приміщення було старе, неохайне. У роки війни це була стайня для коней. Самі працівники бібліотеки з допомогою відділу культури відремонтували його. Одна кімната була книгосховище, друга читальний зал. В книгосховищі було два саморобні стелажі, на яких книги були розташовані за алфавітом.
Маленький саморобний столик, на якому стояла коробка з формулярами читачів, вони були виготовлені з різного паперу і один стілець. В читальному залі стояв столик на якому лежало декілька газет і журналів для дітей. Книжковий фонд був дуже малий. Книги, яких було по 1-2 примірники, додому не видавалися, а читали колективно.
Читачі охоче ходили до бібліотеки, особливо в ті дні, коли проводились голосні читки, бесіди. Зі спогадів Чернової (Захарчук) Ксенії Кирилівни, яка в той час працювала бібліотекарем (жовтень 1948 року), легше було провести масовий захід ніж оформити книжкову поличку чи виставку, більше виготовляли рекомендаційні списки літератури та плакати про книги.

Проходили роки, поповнювався бібліотечний фонд книгами, періодичними виданнями, збільшувалась кількість користувачів.
Приміщення бібліотеки у 1966 році було перенесено у центр міста – на вулицю Леніна. В ньому знаходились одночасно бібліотеки і для дорослих, і для дітей.                                  
Довгий час районну дитячу бібліотеку очолювала Пластун Валентина Дмитрівна (1965-1985 рр.). Спочатку, як завідуюча, а з 1980 року, після створення районної ЦБС, - заступник директора по роботі з дітьми.
У вересні 1975 року бібліотека отримала приміщення по вулиці
Жовтнева, 6 (до речі, там зараз знаходиться районна бібліотека для дорослих).
На підставі рішення виконкому Долинської районної ради №141 від 17.05.79 року «Про об'єднання бібліотек в єдину централізовану систему»  1 червня 1980 року проведено централізацію бібліотек району. Бібліотека отримала назву Долинська центральна бібліотека для дітей.
Децентралізація бібліотечної системи відбулася 1 січня 1998 року відповідно до розпорядження голови Долинської районної державної адміністрації №1140-р від 31 грудня 1997 року «Про впорядкування мережі бібліотек району».
У 1998 році бібліотека стала окремою структурною одиницею відділу культури і туризму районної державної адміністрації, отримавши статус Долинської районної бібліотеки для дітей.
У бібліотеці функціонує  три відділи обслуговування:

  • абонемент дошкільників та учнів 1-4 класів ;
  • абонемент учнів 5-9 класів та організаторів дитячого читання;
  • читальний зал;

На 01.01.2013 року загальний фонд районної бібліотеки для дітей становить 15450 примірників, книг -14881, періодичних видань -564, АВД- 5, передплачує більше 30 назв періодичних видань.
До послуг користувачів довідково – бібліографічний апарат:

  • алфавітний каталог; 
  • систематичний каталог для учнів 5-9 класів ;
  • краєзнавча картотека;
  • систематична картотека статей;

Працівники бібліотеки кваліфіковано та професійно обслуговують 1817 користувачів, за ЄРК - 1202. Протягом року видано - 28887 примірників при відвідуванні – 18285 користувачів.

Для надання вільного доступу користувачам до світових інформаційних ресурсів бібліотека стала переможцем проекту програми «Бібліоміст», взявши участь у другому раунді конкурсу «Нові бібліотечні послуги з використанням вільного доступу до Інтернету» результати конкурсу оголошено 18  лютого 2011 року. У жовтні 2011 року відкрито «Інтернет – центр Долинської районної бібліотеки для дітей», де користувачі за допомогою Інтернету мають безкоштовний доступ в глобальну інформаційну мережу Інтернет.
Для надання іміджу в інформаційному просторі, представлення  реклами і всіх аспектів бібліотечної діяльності в січні 2013 року створено веб-сайт бібліотеки.
У Долинській районній бібліотеці для дітей працює 4 бібліотечних працівника.     

Не одне десятиріччя присвятили бібліотечній справі  працівники бібліотеки для дітей - Левчик Віра Іванівна, Нефьодова Тамара Григорівна, Павлюк Антоніна Василівна та Басюк Галина Петрівна.

 
Сьогодні сучасна бібліотека - це не тиха місцина, де говорять пошепки і читають старі книжки, а сучасні, обладнані за останнім словом техніки інформаційно-культурні заклади, де вирує життя і працюють компетентні, освічені, фахівці, а саме Свірса Лариса Іванівна, Нефьодова Тамара Григорівна, Павлюк Антоніна Василівна та Бешевець Лариса Володимирівна, які прагнуть зробити свою бібліотеку центром освіти, дозвілля та спілкування, знайти стежку до кожного читача, підвищити престиж свого культурного осередку.

 


Поштова адреса: 28500, вулиця Центральна, будинок 139, місто Долинська, область Кіровоградська.
e- mail: biblio_dolin @ ukr.net
веб-сайт: childlibrary.ucoz.ua