Ми щиро захоплюємося високим образом Кобзаря, Тараса Григоровича Шевченка, його громадянською принциповістю і моральною чистотою, відданістю правді и свободі.
Український народ впізнає себе в творчості й долі Шевченка, свою історію, долю, славу й покликання і цим національно самостверджується, духовно очищується, морально змінюється.
Шевченко виступає сьогодні духовим будівничим нашої держави. Він росте й розвивається в часі, історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічному шляху до Шевченка…..
Шевченківський календарик
9 березня (1814 р.) День народження Т. Шевченка
22 квітня (1838 р.) День викупу Т. Шевченка з кріпацтва
18 квітня (1840 р.) Перше видання "Кобзаря"
25 грудня (1845 р.) Т. Шевченко написав "Заповіт" у Переяславі
5 квітня (1847 р.) День арешту Т. Шевченка
21 липня (1857 р.) Т.Шевченка повідомили про звільнення із солдатчини
2 вересня (1860 р.) Рада Петербурзької Академії мистецтв присвоїла Т. Шевченку звання академіка гравірування
10 березня 1861 р.) День смерті Т. Шевченка
22 травня (1861 р.) День перепоховання Т. Шевченка на Чернечій горі
План заходів
щодо відзначення дня народження
Тараса Григоровича Шевченка
у районній бібліотеці для дітей
Книжкова виставка „Великий син великого народу”
Літературно – музична година „Зоре моя вечірняя…”
Відеогодина „Край, де народився геній”
„Зоре моя вечірняя…” саме під такою назвою у рамках відзначення 200-річчя з дня народження великого українського поета Тараса Шевченка відбулася літературно-музична година проведена Долинською районною бібліотекою для дітей. Захід пройшов у музеї історії Долинського району. На літературно – музичну годину були запрошені начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації Людмила Кащеєва та батьки.
В ході свята на фоні бандури звучали вірші Т.Г.Шевченка, які читали користувачі бібліотеки та лунали пісні у виконанні вихованців районної школи мистецтв, районної дитячої музичної школи.
Учні 7- х класів Долинської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 2 імені А. С. Макаренка пройшли шляхами Тараса взявши участь у літературній грі та розв’язувані кросворду „Чи знаєте твори Шевченка”.
Зберігач фондів музею історії Долинського району Віктор Маруценко розповів присутнім , що Долинщина – це та земля, якою ходив Тарас «своїми босими ногами».
Вшановуючи великого Пророка найактивніші користувачі Долинської районної бібліотеки для дітей поклали квіти до погруддя Тараса Шевченка.
По закінченні заходу всі учасники отримали пам’ятки „Незгасне світло Кобзаря”.
"Ми правнуки Великого Кобзаря"
Шануємо тебе, Пророк Великий,
Що про Соборність України мріяв!
Прийми від правнуків своїх ти квіти,
Майбутнє України ми – Надія![
З нагоди відзначення 200 – річчя від дня народження Тараса Шевченка Національна бібліотека України для дітей провела Всеукраїнський віртуальний фотоконкурс «mар-Ukraine Шевченкіана» для дітей і дорослих, який проходив у два тури з січня по березень 2014 року. За умовами конкурсу необхідно було знайти у своєму місті, містечку, селищі місця, пов’язані з Тарасом Шевченком і, сфотографуватися поруч або на тлі так, щоб на фото було видно табличку з назвою вулиці, пам’ятник, книгу, картину.
До участі у фотоконкурсі долучилися бібліотеки та користувачі нашого району.Охочих взяти участь у конкурсі виявилося чимало. Всього на конкурс надійшло 600 світлин з усієї України. Географія конкурсу – вся наша країна від сходу до заходу, з півдня до півночі!
На другий тур прямим голосуванням користувачів було відібрано 121 фотографію, які увійшли до чотирьох номінацій «Пам’ятники Кобзареві», «Сім’я і Шевченко», «Шевченко в школі, в житті…», «Бібліотеки і Шевченко».
Приємно відзначити, що серед такої великої кількості робіт переможцями є і користувачі районної бібліотеки для дітей Юлія Карабут та Олександр Атамас (учні НВК «Долинська гімназія – загальноосвітня школа I – III ступенів №3») у номінації «Пам’ятники Кобзареві».
ДЯКУЄМО ВСІМ, ХТО ГОЛОСУВАВ ЗА НАС!!!!
Сюрприз для переможців: улюблений журнал дітей і підлітків України «Однокласник» став співорганізатором конкурсу і опублікує на своїх сторінках роботи переможців та їх історії.[b]
Якби хтось задумав створити рейтинг найвідоміших книг України, у ньому, без сумніву, перед вів би «Кобзар» Тараса Шевченка. Як і годиться такій славетній книзі, він має безліч перевидань, до наших днів стає центром творчих зусиль багатьох видавців та художників, а для письменників лишається невичерпним джерелом літературних алюзій. «Кобзар» перевидавався безліч разів; загальний наклад книги обраховується мільйонами примірників. Низка творів Шевченка перекладена сотнею іноземних мов. А зі списку людей, котрих так чи інакше зачепила доля у зв’язку із «Кобзарем», певно, можна було б укласти окремий чималенький томик.
Перший "Кобзар"
Уперше «Кобзар» видано 1840 у Санкт-Петербурзі за сприяння Євгена Гребінки. У збірку ввійшло всього вісім творів: «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ'яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч» та «Думи мої, думи мої, лихо мені з вами», що написана спеціально для цього збірника і є своєрідним епіграфом не тільки до цього видання, але і до усієї творчості Тараса Шевченка.Після видання цієї збірки й самого Тараса Шевченка почали називати кобзарем. Навіть сам Тарас Шевченко після своїх деяких повістей починав підписуватись «Кобзар Дармограй». Зі всіх прижиттєвих видань творів перший «Кобзар» мав найпривабливіший вигляд: хороший папір, зручний формат, чіткий шрифт. Примітна особливість цього «Кобзаря» — офорт на початку книги за малюнком Василя Штернберга: народний співак — кобзар із хлопчиком-поводирем. Це не ілюстрація до окремого твору, а узагальнений образ кобзаря, який і дав назву збірці. Вихід цього «Кобзаря», навіть урізаного царською цензурою, — подія величезного літературного й національного значення. У світі збереглося лише кілька примірників «Кобзаря» Т. Шевченка 1840 року.
Другий «Кобзар» Тараса Шевченка – видання, яке не вийшло в світ через арешт поета у справі Кирило-Мефодіївського братства, що стався на переправі через Дніпро 5 квітня 1847 року. Дане видання є спробою відтворення задуму Тараса Шевченка на основі творів, написаних у 1843-1847 роках, що переховувалися в архівах департаменту поліції в Санкт-Петербурзі до 1907 року. Факсимільна репродукція обох зошитів з автографами поезії 1846-1847 років та передмовою Шевченка до підготовленого ним видання є першою публікацією шевченківських раритетів, зібраних в архіві відділу рукописних фондів і текстології інституту літератури ім. Шевченка НАН України.
«Кобзар» 1860 року надруковано коштами Платона Симиренка, з яким Тарас Шевченко познайомився під час своєї останньої подорожі Україною в 1859 році у Млієві. Платон Симиренко — відомий в Україні цукрозаводчик і меценат виділив для видання «Кобзаря» 1100 рублів. Це третє видання було значно повніше попередніх: сюди увійшло 17 творів і портрет Тараса Шевченка.
Четверте видання «Кобзаря» з'явилося в 1861 році. Збірка Шевченкових віршів, друкована під заголовком «Кобзар», опублікована на сторінках щомісячного журналу «Основа» за редакцією Василя Бєлозерського, книги I–XII. Текст надрукований кулішівкою і має наголоси на словах із кількома складами (за винятком букви «і», на якій не завжди друкарня могла позначити наголоси з технічних причин). Книга I з'явилася за життя Шевченка, а у книзі II був опублікований некролог поета.
Інші видання "Кобзаря"
"Кобзарь" 1867 року видання
"Кобзарь" 1874 року видання., Москва
Видання «Кобзаря» 1876 року в Празі, яке крім поезій містить спогади письменників, що були особисто знайомими з Т.Г.Шевченком
Раритетне видання «Кобзаря» 1889 року,
яке збереглось в музеї книги
«Кобзарь» 1908 р. Містить передмову І.Франка
"Кобзар" 1911 р. видання, Санкт-Петербуг